Site Loader

Najlepsza zabawa edukacyjna

Jeżeli chodzi o zabawę, to każdy rodzic powinien wiedzieć, że w ten sposób dzieci mogą nauczyć się wielu wspaniałych rzeczy. Jeżeli chcemy zaproponować dziecku zabawę, to starajmy się znaleźć coś, co korzystnie wpłynie na jego rozwój. Nawet zabawa w chowanego wpływa na spostrzegawczość. Zabawa w berka wspaniale wpływa na jego kondycję ruchową. Wcale nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć dobry pomysł, który będzie inspiracją do wspólnej zabawy. Nie zapominajmy o tym, że dzieci kochają puzzle w zdecydowanej większości. Każde dziecko pokocha “Pucio. Puzzle. Co tu pasuje?“, których autorką jest Marta Galewska – Kustra.

Wspaniałe książeczki

Wszyscy już chyba doskonale wiedzą, że Marta Galewska – Kustra, która na co dzień jest psychologiem dziecięcym i specjalistą od logopedii dziecięcej sprawiła, że na świecie “pojawił się” Pucio. To mały chłopczyk, który ma kilka lat i jest przyjacielem zdecydowanej większości dzieci, jakie mieszkają w naszym kraju. Wszystko przez to, że ten chłopczyk to główny bohater książeczek pomagających dzieciom uczyć się mówić. “Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić”, “Co robi Pucio?”, “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania” i “Pucio umie opowiadać” – te książeczki zna wiele dzieci w wieku powyżej roku. Autorka stworzyła serię książeczek bajkowych, które pomiędzy zabawną i krótką historyjką, zawierają przydatne wskazówki jak pracować z dzieckiem, aby to chciało mówić. Wielu rodziców chwali te bajeczki, ponieważ to właśnie dzięki nim dziecko przekonało się w końcu do mówienia.

Wspaniałe gry

Tym razem Marta Galewska – Kustra proponuje dzieciom wspólną grę, a właściwie to układanie puzzli.  “Pucio. Puzzle. Co tu pasuje?” to wspaniała układanka, która dedykowana jest dla dzieci powyżej lat dwóch. W środku można znaleźć 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Główne obrazki to główny bohater ukazany w codziennych sytuacjach, takich jak jedzenie lub ubieranie się. Obrazki uzupełniające to pojedyncze obiekty zaprezentowane również na obrazku głównym, np. mucha, kanapka. Dziecko ma za zadanie dopasowane mniejszych elementów do większych tak, aby wszystko znalazło się w odpowiednim miejscu. Może i dla rodzica to zadanie wyda się czymś bardzo oczywistym. Nie można jednak zapomnieć, że maluch dopiero poznaje świat i nie każda czynność będzie dla niego tak oczywista. Po to jednak dziecko będzie musiało po prostu pomyśleć. A jak pomyśli to na pewno dojdzie do odpowiednich wniosków, dzięki czemu cała układanka znajdzie się na swoim miejscu.

Puzzle zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

Uczę się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa to druga część pochodząca ze słynnej serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, która pomaga dzieciom poznać wiele słów używanych w codziennych sytuacjach życiowych. Książeczki będą przydatne dla około 2-letnich maluchów zaczynających mówić, a także dla starszych dzieci, które mają problemy logopedyczne.

Nauka pierwszych słówek

W książce “Pucio mówi pierwsze słowa” dzieci dowiadują się jak wygląda dzień urodzin głównego bohatera. Pucio budzi się, ubiera, je śniadanie z rodzicami oraz siostrą Misią, a potem idzie do przedszkola. Następnie wybiera się na zakupy, na basen i świętuje swoje urodziny z całą rodziną. Wieczorem po całym dniu pełnym wrażeń kładzie się spać. Dzięki tej prostej historii z życia Pucia dzieci będą mogły się z nim utożsamić. W książce zamieszczone zostały krótkie teksty z dialogami opowiadające o każdej czynności małego bohatera, ilustracje i pojedyncze obiekty z podpisami. Za pomocą krótkich pytań: “co robi?”, “co to?”, “kto to?”, “jaki?” maluchy będą mogły same powiedzieć co widzą na obrazkach. Książeczka będzie również pomocna dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Na pierwszych stronach znajdują się wskazówki dla rodziców podpowiadające jak należy z nich korzystać, aby jak najlepiej wspierać rozwój mowy u najmłodszych. Zamieszczona została także galeria postaci występujących w historii. Na ostatnich stronach znajduje się słowniczek dzięki czemu można sprawdzić czy dziecko zapamiętało poszczególne słowa.

Seria o Puciu

Książki o przygodach chłopca o imieniu Pucio wydane zostały przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia i należą do serii “Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Pomagają one sprawdzać rodzicom czy mowa ich dzieci rozwija się w prawidłowy sposób i czy nie będą potrzebne wizyty u logopedy. Publikacje zawierają duże i sztywne kartki oraz kolorowe i oryginalne ilustracje, których autorką jest Joanna Kłos. Pozostałe książki z tej serii to:

  • “Pucio uczy się mówić”
  • “Pucio i ćwiczenia z mówienia”
  • “Pucio na wakacjach”
  • “Pucio umie opowiadać”
  • “Pucio zabawy gestem i dźwiękiem”
  • “Co robi Pucio”
  • “Pucio mówi dzień dobry”
  • “Pucio mówi dobranoc”.

Autorki

Marta Galewska-Kustra jest dyplomowanym logopedą i pedagogiem dziecięcym. Zajmuje się terapią dla dzieci z zaburzeniami mowy. Oprócz książek o Puciu stworzyła również bestsellerową serię “Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i publikacje naukowe na temat rozwoju kreatywności u dzieci.

Joanna Kłos jest za zawodu grafikiem. Ukończyła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od pewnego czasu zajmuje się również ilustrowaniem publikacji dla dzieci. Wykonała ilustracje do książek takich jak: “Czarownice są wśród nas”, “Michał i 38”, “Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Jak bawić się z dzieckiem?

Zabawa to jedna z najfajniejszych rzeczy w ciągu całego życia. Tak, wielu dorosłych dzisiaj przyznaje, że to za czym obecnie tęsknią to fakt, że w dawnych czasach mogli się sporo pobawić. Dzisiaj raczej nie mają tak częstej możliwości do tego, aby móc się swobodnie bawić. Zapewniajmy jednak naszym dzieciom moc wspaniałej i wesołej zabawy, dzięki czemu będą one miały miłe i bardzo wesołe dzieciństwo. Zabawy w domu, na dworze – jest wiele wspaniałych propozycji, jakie można zaoferować swojemu dziecku. Jedną z takich propozycji jest “Pucio. Pierwsze zabawy” (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-pierwsze-zabawy-nasza-ksiegarnia-p-1294668.html). Autorką jest Marta Galewska – Kustra.

W świecie Pucia

Pucio to jeden z najsympatyczniejszych chłopców, jakich można w dzisiejszych czasach spotkać. To kilkulatek, który jest bajkowym bohaterem kilku wspaniałych książeczek dla dzieci. Śmiało można powiedzieć, że jest to prawdziwy przyjaciel maluchów, które razem z nim zaczynają poznawać fantastyczny świat dźwięków, pierwszych literek, słów. To razem z nim dzieci poznają świat i chętniej zaczynają mówić. Marta Galewska – Kustra doskonale wie o co chodzi, ponieważ sama na co dzień pracuje z dziećmi, które mają problem z mówieniem. Dzisiaj wiele jest takich dzieci. Dlatego dzięki swoim książeczkom zaproponowała dzieciom jedną z najlepszych form pomocy. Począwszy od dźwięków, przez słowa, aż po pięknie zbudowane zdania – razem z Puciem dzieci chętniej podejmują pracę nad swoim aparatem mowy. Nasz maluch bardzo pozytywnie nas zaskoczy tym, jak pięknie umie mówić i żadne słowo nie sprawia mu problemu.

Zabawa z Puciem

Pucio. Pierwsze zabawy” to nie książeczka, ale fantastyczna gra, która angażuje malucha i jego rodzica. Całość można podzielić na dwie części. Pierwsza to kartoniki, gdzie znaleźć można Pucia i różne przedmioty oraz zwierzęta wydające jakiś dźwięk. Dziecko bardzo dobrze będzie znać te rzeczy znajdujące się obok Pucia, bo nie raz i nie dwa występowały już one w książeczkach. Na tych kartonikach znajdują się również konkretne wyrażenia dźwiękonaśladowcze, jakie dziecko poznaje razem z rodzicem. Drugi komplet kartoników zawiera tylko takie wyrażenia. Dziecko samo będzie musiało zasugerować co wydaje taki dźwięk. Dzięki tej grze maluch uczy się spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia pewnych spraw oraz przede wszystkim pamięć. W środku znaleźć można również instrukcje obsługi, która zawiera również propozycję sześciu zabaw edukacyjnych, jakie można zaplanować przy udziale tej wspaniałej gry z ulubionym bohaterem dzieci.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com